Dobiegł końca maraton z koszykówką 3×3 w Lublinie. W niedzielę poznaliśmy zwycięzców mistrzostw świata do lat 23. Wicemistrzostwo zdobyła żeńska reprezentacja Polski!

Pierwsze punkty w spotkaniu zdobyły Holenderki, ale spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg – toczyło się punkt za punkt. Jednak długo „Biało – Czerwone” nie mogły dogonić rywalek – dopiero w połowie meczu powróciły Polki na prowadzenie 9:8 za sprawą trafienia Aleksandry Zięmborskiej. Dzięki trafieniom Julii Bazan i ponownie Zięmborskiej Biało – Czerwone wyszły na najwyższe prowadzenie w meczu 11:8. Od tego momentu Polki przejęły inicjatywę w spotkaniu, ale niestety straciły prowadzenie na pół minuty przed końcem spotkania. Wydawało się że Holenderki wygrają w regulaminowych dziesięciu minutach, ale w ostatnich sekundach dogrywkę zapewniła nam nasza najlepsza zawodniczka Aleksandra Zięmborska. Mimo kilku okazji, „Biało – Czerwone” straciły dwa oczka w dogrywce i musiały pogodzić się z porażką przed własną publicznością (17:19)

Mimo porażki, jest się z czego cieszyć, ponieważ jest to pierwszy medal żeńskiej reprezentacji w koszykówce 3×3!

Autor: Paweł Ziobro