Komitet Wykonawczy UEFA podjął decyzję o wprowadzeniu technologii VAR do rozgrywek Ligi Mistrzów. Użycie systemu wejdzie w życie już w lutym, kiedy odbędzie się faza pucharowa.

UEFA długo się opierała, w końcu jednak podjęła decyzję o wprowadzeniu technologii w Lidze Mistrzów. Początkowo system miał zostać użyty dopiero od nowego sezonu.

– Jesteśmy gotowi do wprowadzenia VAR wcześniej niż planowaliśmy. Jesteśmy przekonani, że będzie to korzystne dla naszych rozgrywek, zapewni cenną pomoc sędziom i przyczyni się do zmniejszenia liczby błędnych decyzji – potwierdził przewodniczący UEFA, Aleksander Ceferin.

Z systemu VAR będą mogli również korzystać sędziowie w finale Ligi Europy, turnieju Final Four Ligi Narodów i młodzieżowych mistrzostwach Europy. W przyszłym sezonie technologia będzie dostępna także w eliminacjach i fazie grupowej Ligi Mistrzów oraz podczas meczu o Superpuchar Europy.

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.