Stephan Kung i Marlen Reusser okazali się najszybszymi kolarzami Starego Kontynentu w jeździe indywidualnej na czas. Maciej Bodnar był ósmy, a Aurela Nerlo czternasta.

Kolarki miały do przejechania spokojny dystans 22,4 km wokół Trydentu. Najlepszy czas osiągnęła Szwajcarka Marlen Reusser, druga była Holenderka Ellen van Dijk, która straciła 19 sekund, a brąz wywalczyła Niemka Lisa Brennauer, który Reusser wyprzedziła na trasie, pomimo tego, że wystartowała po niej. Najlepiej z Polek zaprezentowała się Aurela Nerlo, która ze stratą 2 minut i 32 sekund zajęła 14. lokatę. Karolina Karasiewicz była 19.

Wśród panów najkrócej jechał Stefan Kung, który na takim samym dystansie, jak panie, o 7 sekund wyprzedził Włocha Filippo Gannę. Szwajcar po raz drugi z rzędu zdobył złoty medal mistrzostw Europy w czasówce. 14 sekund do zwycięzcy stracił trzeci Remco Evenepoel z Belgii. Na ósmym miejscu rywalizację zakończył Maciej Bodnar tracąc 1 minutę i 4 sekundy do Kunga. Więcej Polaków w tym wyścigu nie mieliśmy, a już w sobotę i w niedzielę czekają nas wyścigi ze startu wspólnego, najpierw kobiet, potem mężczyzn.