“Uber Eats” będzie oficjalnym partnerem francuskiej ekstraklasy. Oznacza to, że od sezonu 2019/20 rozgrywki te przyjmą nazwę … Ligue 1 Uber Eats. 

W środę przedstawiciele La Ligue de Football Professionnel, organizatora ligi zawodowej we Francji, ogłosili nawiązanie współpracy z Uber Eats – aplikacją umożliwiającą dowóz jedzenia do klienta.

Od sezonu 2019/20 Uber Eats będzie oficjalnym partnerem Ligue 1 Conforama. W dwóch kolejnych sezonach – 2020/21 i 2021/22 – oficjalną nazwą rozgrywek będzie Uber Eats Ligue 1. LFP jest zadowolona i dumna z pozyskania tak innowacyjnego partnera. Tak silnej marki, szczególnie wśród młodego pokolenia – poinformowano w specjalnym oświadczeniu.

Serdecznie dziękujemy LFP za wybranie nas. Będziemy wspierać ich w dalszym rozwoju rozgrywek o mistrzostwo Francji i francuskich klubów zawodowych – powiedział Stéphane Ficaja, dyrektor generalny Uber Eats na Europę Zachodnią i Południową.

Aplikacja Uber Eats we Francji została uruchomiona w 2016 roku i jest już dostępna w ponad 110 francuskich miastach. Umożliwia dostarczanie potraw do klientów z ponad 15 000 partnerskich restauracji.

Usługa Uber Eats jest dostępna również w kilkudziesięciu miastach na całym świecie, w tym w kilku miastach w Polsce.

Pojawiają się także informacje, że to nie jedyna ekspansja tej firmy na francuskim rynku piłkarskim. Tamtejsze media spekulują, że od nowego sezonu Uber Eats może zostać również sponsorem Olympique Marsylia.

UDOSTĘPNIJ