Nowym mistrzem Polski w elicie mężczyzn w jeździe indywidualnej na czas został Kamil Gradek (CCC Team). Wśród kolarzy do lat 23 najlepszy okazał się Szymon Krawczyk (CCC Development Team).

Nieco ponad 46 kilometrów – taki dystans musieli pokonać zawodnicy podczas wyścigu elity mężczyzn. Kolarze startowali ze słynnego miasta uzdrowiskowego Busko-Zdrój i zmierzali w kierunku Wiślicy, gdzie był nawrót do miejsca startu.

Pierwszy na linii mety pojawił się zawodnik TC Chrobry Scott Głogów, Marcin Zarębski z czasem 56 minut i 10 sekund. Jego wynik został jednak szybko pobity przez innych kolarzy. Pierwszą osobą, która złamała barierę 54 minut, był Wojciech Sykała (Voster ATS Team) notując rezultat 53:42. Najlepszy tego dnia okazał się jednak członek CCC Team, Kamil Gradek. Na metę przybył z czasem 49 minut i 6 sekund, dzięki czemu został nowym mistrzem Polski, z pierwszej grupy startującej w „czasówce”.

Najlepszym spośród „orlików”, z czasem 52 minuty i 9 sekund okazał się 22-letni Szymon Krawczyk (CCC Development Team). W elicie, zajął szóste miejsce.

Autor: Adam Stelmaszczyk