Świetne wieści dla polskich fanów MMA! Jan Błachowicz, najlepszy polski zawodnik bez podziału na kategorie wagowe stanie do walki o pas wagi półciężkiej UFC. Zmierzy się Dominickiem Reyesem na gali 26 września. Jon Jones zrzekł się tytułu.

         W lutym tego roku Błachowicz znokautował Coreya Andersona, przez co zbliżył się do walki o upragnione mistrzostwo. Jak podaje ESPN Polak pragnął zmierzyć się o pas z Jonem Jonesem i był w stanie poczekać nawet do końca roku, gdyby szefowie UFC wyznaczyli mu najpierw innego przeciwnika.

         Poważnym kandydatem w wyścigu o miano pierwszego pretendenta dla Błachtowicza był jednak Dominick Reyes. W międzyczasie doszło do sporego zamieszania z mistrzem dywizji Jonem Jonesem. Popadł on wówczas w oparty o kwestie finansowe konflikt z UFC. Amerykanin pragnął zmierzyć się za pieniądze z Francisem Ngannou w wadze ciężkiej. Obecny mistrz poirytowany brakiem znalezienia porozumienia z federacją, podjął decyzję o zrobieniu przerwy i zwakowaniu pasa. UFC zdecydowało wówczas, że o mistrzostwo zawalczy Błachtowicz z Reyesem.

         Tym samym polscy kibice mogą zacierać ręce, ponieważ już niedługo Polak może sięgnąć po pas wagi półciężkiej UFC.

 

Autor: Adam Stelmaszczyk

 

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Miłośnik piłki, zwłaszcza tej we Włoskim wydaniu. Redaktor również na portalu SerieAPolonia.pl. Poza piłką nożną zafascynowany literaturą grozy, w szczególności twórczością Stephena Kinga oraz H.P. Lovercrafta.