Za nami kolejny dzień rywalizacja na Paraolimpiadzie 2020 w Tokio. Za najważniejsze polskie wydarzenie można uznać zdobycie srebrnego medalu przez Szymona Sowińskiego.

Medal Sowińskiego to dziewiętnasty medal polskich sportowców na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Polak srebrny krążek zdobył rywalizując w strzelectwie sportowym w klasie SH1 z dystansu 25 metrów. Reprezentant Polski pod początku zmagań pokazywał, że jest w dobrej dyspozycji, lecz walka o medal kosztowała go mnóstwo nerwów. Musiał bowiem rywalizować w dwóch dogrywkach. Najpierw o prawo startu w strefie medalowej, później już bezpośrednio walcząc o medal. W obu dogrywkach Polak okazał się lepszy i ostatecznie mógł cieszyć się z pierwszego olimpijskiego medalu w karierze.

Pozostałe ważne wydarzenia:

• Jacek Czech w pływackim finale na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym zajął ósme miejsce.