Wisła Płock dokonała kolejnego wzmocnienia. “Nafciarze” poinformowali, że we wtorek podpiszą kontrakt z Alenem Stevanoviciem, byłym reprezentantem Serbii.

Piłkarz ostatnio występował w japońskim Shonan Bellmare. Od września ubiegłego roku pozostaje jednak bez klubu. W poniedziałek przejdzie testy medyczne, a we wtorek podpisze z płockim klubem umowę do 30 czerwca 2020 roku.

Nowy zawodnik “Nafciarzy” może pochwalić się bogatym CV. Seniorską karierę rozpoczynał w Interze Mediolan. Z “Nerazzurri” zdobył nawet mistrzostwo kraju. W sezonie 2009/10 w pierwszym zespole wystąpił jednak w zaledwie jednym meczu.

Po epizodzie w Mediolanie Serb musiał szukać szczęścia w słabszych włoskich klubach. Stefanović został zawodnikiem Torino, z którego wypożyczano go do Toronto, Palermo, Bari i Spezii. W sumie uzbierał 88 spotkań w Serie B i 16 w Serie A, głównie w barwach Torino. W sezonie 2012/13, gdy grał w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech był powoływany do reprezentacji Serbii, w której wystąpił trzy razy.

Piłkarz latem 2015 roku postanowił opuścić Włochy  i zasilił szeregi serbskiego Partizana. Był ważnym graczem drużyny z Belgradu, z którą zdobył mistrzostwo i dwukrotnie Puchar Serbii. Rok temu zdecydował się na transfer do Japonii, zasilając Shonan Bellmare. W J1 League zagrał w ośmiu meczach sezonu 2017/2018, strzelając dwie bramki i zaliczając jedną asystę.

Stevenović to już szóste wzmocnienie Wisły Płock w zimowym okienku transferowym. Wcześniej “Nafciarze” sprowadzili już Ariela Borysiuka (wypożyczenie), Justina Marazasa (wypożyczenie), Macieja Spychałę, Angela Garcię i Grzegorza Kuświka.

 

 

UDOSTĘPNIJ