Trener reprezentacji Polski skoczków – Thomas Thurnbichler ogłosił dzisiaj kadrę na finałowe zawodowy Letniego Grand Prix, które odbędą się w ten weekend na skoczni Vogtland Arena w Klingenthal.

Oczywiście w składzie nie mogło zabraknąć aktualnego lidera Letniego Grand Prix – Dawida Kubackiego, który będzie chciał na niemieckiej skoczni przypieczętować wygraną w całym cyklu. Nie zabraknie walczących o końcowe podium w tym cyklu Kamila Stocha oraz Pawła Wąska.

Zawody indywidualne wśród mężczyzn odbędą się w niedzielę, kwalifikacje do tego konkursu odbędą się w piątek, natomiast w sobotę odbędzie się konkurs mikstów w którym udział weźmie także nasza reprezentacja.

Skład reprezentacji Polski na finał Letniego Grand Prix w Klingenthal:
Dawid Kubacki
Kamil Stoch
Piotr Żyła
Paweł Wąsek
Jakub Wolny
Kacper Juroszek
Klemens Murańka
Plan zawodów w Klingenthal:
Piątek, 30 września 2022:
16:45 – oficjalny trening
19:00 – kwalifikacje
Sobota, 1 października 2022:
15:05 – seria próbna
16:05 – konkurs drużyn mieszanych
Niedziela, 2 października 2022:
15:05 – seria próbna
16:05 – konkurs indywidualny
 
Autor: Miłosz Sojka
UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.