Wielkoszlemowy Australian Open powoli zmierza ku końcowi. Dziś rozegrano dwa mecze półfinałowe, po których poznaliśmy dwie finalistki. W pierwszym półfinale zmierzyła się Aryna Sabalenka z Coco Gauff, natomiast w drugim Chinka Zheng Qinwen oraz kwalifikantka z Ukrainy Dajana Jastremska.

Aryna Sabalenka vs Coco Gauff

Spotkanie tych dwóch wspaniałych zawodniczek ostatnich lat rozpoczęło się od mocnego wejścia w ten mecz Sabalenki, która już po dwóch gemach prowadziła 2:0, jednak szybko odpowiedziała Amerykanka, która momentalnie doprowadziła do wyrównania. Później to znowu Białorusinka prowadziła gra, doprowadzając do stanu 5:2. Gdy już każdy myślał, że to koniec emocji w tym secie to bardzo się mylił, bo Amerykanka podniosła się i doprowadziła do tie-breaka, w którym po fatalnych błędach przegrała 7:2.

Druga partia to całkiem wyrównany set, w którym obie zawodniczki trzymały równy poziom, nie tracąc swojego podania. Po dosyć wyrównanej walce przyszedł dziewiąty gem tego seta i po dwóch wcześniej nie wykorzystanych break pointach Aryna przełamała rywalkę i zmierzała po zwycięstwo i awans do finału, co oczywiście stało się faktem, a białorusinka dopełniła formalności, wygrywając 7:6(2), 6:4.

Zheng Qinwen vs Dejana Jastremska

Drugi półfinał na pewno nie zapowiadał się tak dobrze jak ten pierwszy, jednak był to pojedynek dosyć mniej znanych, ale bardzo utalentowanych zawodniczek. Oba sety w tym meczu wyglądały bardzo, ale to bardzo podobnie. Od początku pierwszego seta gra była bardzo wyrównana, jednak kilka minut później zawodniczki przełamały się nawzajem, a później Chinka wyszła na prowadzenie i dowiozła prowadzenie do samego końca, wygrywając pierwszą partię 6:4. Druga partia tego spotkania zaczęła się od prowadzenia Ukrainki 1:0, a chwilę później znów nastąpiły dwa przełamania. Do stanu 3:3 mecz układał się ku tie-breakowi, jednak później Chinka pokazała rywalce swoją wyższość po raz kolejny ją przełamując i ostatecznie zwyciężyła 6:4, 6:4 i awansowała do finału.

Finał powiedzmy Aryną Sabalenką, a Chinką Zheng Qinwen odbędzie się w sobotę około godziny 9:30. Jutro do rywalizacji o finał Australian Open wchodzą panowie z Novakiem Djokoviciem na czele, obrońca tytułu z przed roku.