Za nami 10. kolejka Ligue 1, która przyniosła nam kilka niespodzianek i istotne zmiany w czołówce ligi. Zapraszamy na podsumowanie 10. kolejki francuskiej Ekstraklasy.

Clermont – Nice

10. serię zmagań rozpoczęliśmy w piątek, od starcia Clermont z Niceą. Gospodarze tego spotkania bardzo słabo rozpoczęli sezon, przez co zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. 1. połowa nie porywała, jednak w 37. minucie rzut karny mieli goście. Gaetan Laborde nie trafił z jedenastu metrów. W 74. minucie spotkania do siatki trafił Boudaoui, dając zwycięstwo Nicei. Trzeba dodać, że kolejne, 5. czyste konto z rzędu, zachował Marcin Bułka. Dzięki temu zwycięstwu, podopieczni Francesco Fariolei’ego awansowali na 1. miejsce w tabeli Ligue 1.

Lens – Nantes

Przechodzimy do największej niespodziani w tej kolejce! Lens, które bardzo przeciętnie rozpoczęło sezon, podjęło Nantes, które rozgrywki rozpoczęli dużo lepiej. Gospodarze rozgromili w tym spotkaniu przyjezdnych. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 po brakach Mediny, El Aynaoui’ego i dwóch trafieniach Sotoci. Po tym spotkaniu Lens zajmuje 10. miejsce w tabeli, a Nantes plasuje się na 7. pozycji.

Brest – PSG

Niedzielę z Ligue 1 rozpoczęliśmy od starcia niespodzianki początku sezonu, Brestu, z mistrzem, PSG. Spotkanie od początku było bardzo porywające, a konkrety piłkarze zaczęli ukazywać w 16. minucie, kiedy Zaire- Emery trafił na 0:1. 12 minut później trafił Mbappe. Brest doprowadził do remisu po bramkach Mouniego i Le Douarona. Zanosiło się na remis, jednak w 89. minucie sędzia po analizie z wozem VAR podyktował rzut karny dla PSG. Do piłki podszedł Kylian Mbappe, który trafił. Nie obeszło się bez problemów, bowiem strzał francuza obronił Bizot, Mbappe musiał dobijać. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3 dla PSG.

Lille – Monaco

Kolejnym ciekawie zapowiadającym się spotkaniem tej kolejki było starcie Lille z Monaco. Przed tym spotkaniem podopieczni Adi’ego Huttera zajmowali 1. miejsce, jednak wczoraj Lille okazało się za mocne. W 32. minucie spotkania gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Ivan Cavaleiro. 10 minut później wynik spotkania ustalił 22-letni obrońca,  Bafode Diakite. W drugiej połowie Monaco cały czas atakowało, jednak w znakomitej dyspozycji znajdował się bramkarz Lille, Lucas Chevalier, który w tym meczu obronił 6 strzałów na bramkę. Przez tę porażkę, Monaco spadło na 3. miejsce w tabeli.

Wyniki pozostałych spotkań:

Reims 1:0 Lorient

Metz 0:0 Le Havre

Montpellier 3:0 Toulouse

Rennes 1:1 Strasbourg

Spotkanie pomiędzy Olympique’em Marsylia a Olympique’em Lyon, zostało przełożone z powodu zaatakowania autokaru Lyonu przez kibiców Marsylii. Autobus został obrzucony kamieniami oraz racami. Jeden z nich ranił trenera drużyny przyjezdnej w głowę, wymagał pomocy medycznej, do tego kilku zawodników odniosło mniejsze obrażenia.