Thomas Krol z Holandii został mistrzem olimpijskim w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1000 metrów. Bardzo mało do medalu zabrakło reprezentantowi Polski, Piotrowi Michalskiemu.

Thomas Krol po złoto sięgnął, uzyskując czas 1.07.92 i wyprzedzając drugiego Laurenta Dubreuila z Kanady o 4 dziesiąte sekundy. Trzecie miejsce w zawodach zajął Norweg Haavard Holmefjord Lorentzen, z czasem o 0.64 sekundy gorszym od Krola.

Czwarte miejsce zajął Polak Piotr Michalski. 27-latek zaliczył naprawdę świetny występ i stracił do Lorentzena tylko 8 setnych sekundy. Za naszym rodakiem znalazł się Chińczyk Zhongyan Ning, Białorusin Ignat Golovatsiuk i Estończyk. Ósme miejsce zajął Viktor Mushtakov z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, a dziewiąte Brytyjczyk Cornelius Kresten. Najlepszą „10” zamknął Hein Otterspeer z Holandii.

Jutro czeka nas ostatni dzień rywalizacji w łyżwiarstwie szybkim – zarówno kobiety, jak i mężczyźni zawalczą o medale w biegach masowych.