Ursa Bogataj wygrała konkurs olimpijski kobiet na skoczni normalnej i sięgnęła po złoty medal. Razem z nią na podium stanęły Katharina Althaus i Nika Kriznar.

Pierwsza seria padła łupem Althaus, która po 105,5-metrowym skoku miała 3,1 punktu przewagi nad drugą Bogataj. 4 „oczka” za nią znalazła się Kriznar, z niewielką przewagą nad Ema Klinec i nieco pokaźniejszą nad Sarą Takanashi. To ta piątka zawodniczek liczyła się w walce o medale. Polki nie awansowały do drugiej serii zawodów. Kinga Rajda po 69-metrowym skoku zajęła 35. miejsce, natomiast Nicole Konderla była pozycję niżej po uzyskaniu 64 metrów.

W drugiej serii Bogataj wylądowała na setnym metrze i okazała się lepsza od wszystkich rywalek, zbierając łącznie 239 punktów i sięgając po złoty medal. Katharinie Althaus do Słowenki zabrakło tylko dwóch punktów – gdyby wylądowała ona metr dalej, prawdopodobnie znalazła by się na najwyższym stopniu podium. Brąz trafił do Niki Kriznar, która zapewniła sobie krążek w bardzo pewnym stylu.

Za podium znalazła się Sara Takanshi, która mimo dwóch solidnych skoków straciła do medalu aż 8 punktów. Piąta w konkursie olimpijskim była Ema Klinec, a szósta Silje Opseth. Siódme miejsce przypadło Rosjance Irenie Avvakumovej, dla której ten rezultat to świetny wynik. Za nią uplasowała się Lisa Eder, za dalej ostatnia ze Słowenek – Rogelj Spela. Najlepszą „10” zawodów zamknęła Irma Makhinia.

Jutro na skoczni normalnej o medale zawalczą panowie – ich konkurs rozpocznie się o 12:00 czasu polskiego. Panie do rywalizacji wrócą w poniedziałek podczas rywalizacji mikstów na tym samym obiekcie.

Relacji z wszystkich najważniejszych wydarzeń ZIO w Pekinie mogą Państwo wysłuchać w Radiu GOL. Liczne transmisje oraz dedykowana audycja będą przez całe Igrzyska na naszej antenie. Zapraszamy do śledzenia rywalizacji w Radiu GOL!

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
"Bo czasem wygrywasz, a czasem się uczysz"