Słowacja pokonała w meczu o trzecie miejsce Szwecję i zdobyła brązowy medal w hokeju na lodzie mężczyzn na ZIO 2022.

Słowacy weszli w mecz bardzo dobrze, ale przez 24. minuty nie mogli wykorzystać drobnej przewagi, aby wyjść na prowadzenie. W drugiej tercji otwierającego gola zdobył Juraj Slafkovsky, a 9 minut później Samuel Takac podwyższył wynik. Szwedów zmotywowało to i byli w stanie poprawić nieco swoją grę w ostatniej partii spotkania, ale nie zamienili lepszej postawy na trafienia. Kolejne dwa w 59 minucie udało się zdobyć Słowakom. To przypieczętowało ich triumf 4-0, który dał im pierwszy w historii olimpijski medal w hokeju na lodzie.

Jutro o 5:10 rozpocznie się finał turnieju, w którym Finlandia zagra o złoto z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim.