Rozpoczął się turniej olimpijski w hokeju na lodzie mężczyzn. Na otwarcie rywalizacji Rosyjski Komitet Olimpijski i Dania sięgnęły po triumf.

Rosjanie minimalnie pokonali Szwajcarów w meczu pełnym walki. Starcie było niezwykle wyrównane i pełne brutalności na lodzie. Obie ekipy oddał po około 30 strzałów celnych na bramkę rywali, a sędzia wyznaczył łącznie 12 kar czasowych. Jedynego gola, który dał trzy punkty Rosyjskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, zdobył na 3 sekundy przed końcem pierwszej tercji Anton Slepyshev.

Mecz Czechów w Duńczykami był bardziej jednostronny, chociaż zakończył się raczej niespodziewanie. Skandywanowie wykorzystali swoje nieliczne okazje w pierwszej tercji i zakończyli ją wynikiem 2-0 na swoją korzyść. W drugiej części meczu Czesi w większości nie dawali rady przebić się przez Duńską defensywę, jednak zdobyli gola dzięki Romanowi Cervonce. Finalną partię meczu nasi południowi sąsiedzi mieli fantastyczną, ale nie wykorzystali nawet 2 minut gry w przewadze i nie byli w stanie wywalczyć nic więcej.

Jutro wystartuje rywalizacja w grupach A i C. Na początku Szwedzi zmierzą się z Litwą, a następnie Finlandia ze Słowacją. O 14:10 ruszą dwa mecze – USA kontra Chiny oraz Kanada kontra Niemcy.