Zgrupowanie kadry już się zaczęło, a większość zawodników przyjechała na nie spoza granic naszego kraju. Jak spisują się zawodnicy, którzy już za parę dni zmierzą się z Wyspami Owczymi.

Świderski strzela w MLS

W nocy z soboty na niedzielę bramkę zdobył Karol Świderski. Jego Charlotte FC podejmowało Chicago Fire i Polak po raz kolejny zameldował się na liście strzelców. To dobry znak przed kadrą, bo w obliczu absencji Lewandowskiego napastnik Charlotte musi wziąć na siebie odpowiedzialność.

Milik odpalił przed kadrą?

Oprócz Wojciecha Szczęsnego barwy Juventusu reprezentuje także nasz napastnik – Arkadiusz Milik. Stara Dama w derbach Turynu podjemowała Torino i pewnie zwyciężyła 2:0 Były zawodnik Ajaxu czy Napoli wszedł na boisko po przerwie i zdał egzamin zdobywając gola. Milik nie przyzwyczaił nas w kadrze do regularnego strzelania, może więc to ten czas?

Buksa łapie minuty w Turcji

Do reprezentacji po półtora rocznej przerwie wrócił Adam Buksa. Z Lens jest on wypożyczony do tureckiego Antalyasporu i powoli odbudowuje swoją pozycję. W znanym tureckim kurorcie Buksa zagrał już w sześciu meczach i zdobył w nich cztery bramki. Ostatnio Antalya grała w niedzielę z tureckim potentatem – Galatasaray i uległa gigantowi 0:2. Całe 90. minut na boisku spędził Buksa.

Kiwior wciąż rezerwowym w Arsenalu

W przypadku Jakuba Kiwiora trzeba mieć dużą cierpliwość. Gra on mimo wszystko w jednym z najlepszych klubów z Europy, który w niedzielę mierzył się z Manchesterem City a sam mecz był określanym spotkaniem o mistrzostwo Premier League. Polak całe spotkanie przesiedział na ławce, a mimo tego w reprezentacji musi liczyć się z rolą lidera defensywy.

Frankowski asystuje w Lens

W niedzielę Lens mierzyło się z OSC Lille i kolejne 90. minut zanotowa Frankowski. U wahadłowego reprezentacji w tym sezonie brakowało liczb, jednak wreszcie „Franek” zanotował asystę, i to dającą cenny remis drużynie z północnej Francji.

Peda w rytmie meczowym

Jednym z zaskoczeń, na które przy powołaniach zdecydował się Michał Probierz było na pewno zaproszenie za zgrupowanie 21-letniego Patryka Pedi ze Spal. Jego SPAL występuje dopiero w Serie C, jednak Probierz zna Pedę z reprezentacji U-21 i pewnie to zadecydowało o zaoferowaniu mu szansy. W niedzielę SPAL podejmowało u siebie Pescarę jednak uległo rywalom i przegrało 1:2. Peda zagrał na boisku przez 90. minut.

Piotrowski czaruje w Bułgarii

Naszym kolejnym reprezentantem z dość egzotycznej ligi jest Jakub Piotrowski, który broni barw bułgarskiego Łudogorca Razgrad. Piotrowski jest w tym sezonie istotnym elementem w układance trenera i notuje coraz więcej występów. W niedzielę Łudogorec mierzył się z Pirinem Błagojewgrad i drużyna Piotrowskiego pewnie zwyciężyła to spotkanie. Polak strzelił bramkę i również przez nią może liczyć na minuty w nadchodzącym zgrupowaniu.

Szymański tym razem odpoczywał

Na zasłużony reset po ostatnich tygodniach zasłużył Sebastian Szymański, który jest jednym z filarów obecnej reprezentacji. Szymański w ten weekend zasiadł na ławce rezerwowych i zagrał tylko przez ostatnie parę minut, meldując się na boisku w okolicach 85. minuty. Jego Fenerbache poradziło sobie bez Polaka i zwyciężyło 2:0.

Autor: Mateusz Dukat