Norwegia od początku była uważana za najtrudniejszego rywala naszych piłkarek w eliminacjach mundialu 2023. Czwartkowy mecz w Oslo będzie najważniejszym, jaki mają do rozegrania podopieczne Niny Patalon.

Po listopadowej porażce 0:4 w Leuven z Belgijkami, Biało-Czerwone potrzebują zwycięstwa w Norwegii. Wobec tego, że Belgijki i Norweżki czeka jeszcze bezpośrednie spotkanie, powinno to dać Polkom drugie miejsce i baraż – przy założeniu, że nikt (a zwłaszcza nasze dziewczyny) nie pogubi punktów z Albanią, Kosowem i Armenią, a w meczu Belgia-Norwegia nie padnie remis. Najpierw jednak trzeba wygrać na Ullevaal z drużyną, z którą w Łodzi wywalczyliśmy bezbramkowy remis.

Powrót do kadry Ewy Pajor jest tym, co daje cień nadziei naszej kadrze. Z drugiej strony jednak również do drużyny dołącza po pięcioletniej przerwie wielka gwiazda – Ada Hegerberg w 2017 roku zrezygnowała z gry w drużynie narodowej ze względu na nierówne traktowanie kadry męskiej i żeńskiej. Powrót zanotowała dopiero w czwartek – w wygranym 5:1 meczu z Kosowem strzeliła hat-tricka.

W norweskiej drużynie nie brakuje też innych wielkich gwiazd – Caroline Graham Hansen, Frida Maanum, Ingrid Syrstad Engen czy Guro Reiten to nazwiska dobrze znane słuchaczom naszych relacji z Ligi Mistrzyń. W naszym składzie są jednak braki – w miejsce Katarzyny Kiedrzynek dowołana została w ostatniej chwili Anna Szymańska, a do Oslo z powodu choroby nie poleciała Dominika Grabowska.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00. Relacjonować będziemy je na żywo na kanale 1. Radia GOL. Serdecznie zapraszamy!

 

Autor: Wojciech Nowakowski
Foto: Mikołaj Barbanell

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.