Wczoraj zakończyła się 9. kolejka Ligue 1, która dostarczyła nam bardzo dużo emocji. Zapraszamy na jej podsumowanie.

Le Havre – RC Lens

Kolejkę rozpoczęliśmy od starcia beniaminka, Le Havre, ze słabo grającym na początku sezonu, Lens. Spotkanie było wyrównane, niewielką przewagą Lens. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Obie drużyny kreowały sobie niebezpieczne sytuacje, więc mogą czuć niedosyt.

PSG – Strasbourg

W sobotę rozegrane zostały 2 spotkania. Najpierw w Paryżu, PSG podjęło Strasbourg. Podopieczni Luisa Enrique wygrali 3:0 po bramkach Kyliana Mbappe, Carlosa Solera i Fabiana Ruiza. Gospodarze całkowicie zdominowali spotkanie. Przyjezdni oddali tylko jeden celny strzał.

Nice – Oyimpique Marsylia

Drugim sobotnim spotkaniem w Ligue 1 był hit kolejki. Olympique Marsylia przyjechał do Nicei, aby zagrać mecz z tamtejszym zespołem. Nicea wygrała 1:0 po bramce Guessanda w 79. minucie, a Marcin Bułka zachował czwarte czyste konto z rzędu! Dzięki temu zwycięstwu jego klub zajmuje teraz 2. miejsce w tabeli. Marsylia plasuje się na 8. pozycji.

Lille – Brest

W niedziele rozegrano 5 spotkań. Jednym z nich było starcie Lille z Brest. Zwyciężyła drużyna Lille 1:0 po bramce Yazici’ego w 6. minucie. Spotkanie nie porywało. Było wyrównane, jednak minimalnie przeważała ekipa Brestu. Sytuacje nie przyniosły bramek i goście wracają do siebie z niedosytem.

Monaco – Metz

W Monaco mieliśmy do czynienia z meczem pięknych goli. W 4. minucie Camara strzelił bramkę z połowy boiska. Metz prowadziło 0:1. W 42. minucie Golovin fantastycznym uderzeniem pokonał Oukidje. Było 1:1. Ten sam zawodnik dał swojej drużynie zwycięstwo w 55. minucie po strzale z rzutu wolnego. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, dzięki czemu Monaco plasuje się na 1. miejscu w tabeli.