Iker Casillas nie zagra w przyszłym sezonie w barwach FC Porto. Klub poinformował o kontynuacji leczenia Hiszpana i dołączenia go do sztabu szkoleniowego w postaci łącznika pomiędzy drużyną a zarządem. 

Casillas pierwszego maja bieżącego roku doznał zawału serca na jednym z rutynowych treningów. Wtedy niezwłocznie został przewieziony do miejscowego szpitala, gdzie niezwłocznie przeprowadzono mu badania. Ostatecznie 37-latek opuścił szpital, a zgodnie z decyzją lekarzy musiał zawiesić korki na kołku. Najnowsze diagnozy jednak nie wykluczają powrotu do gry.

FC Porto zaoferowało swojemu bramkarzowi posadę w sztabie szkoleniowym, którą Hiszpan przyjął. Będzie “łącznikiem” pomiędzy drużyną a zarządem. Tym samym ma pomagać władzom klubu zrozumieć potrzeby wicemistrzów kraju. 

Iker rozegrał dotychczas aż 167 spotkań w reprezentacji narodowej, z którą zdobył dwa Mistrzostwa Europy (2008,2012) oraz Świata (2010). W 2015 roku 37-latek opuścił Real Madryt, którego barwy reprezentował przez 16 lat. 

UDOSTĘPNIJ
Maciej Dąbrowski
Pasjonat piłki nożnej i sportów zimowych. Miłośnik Bundesligi oraz Serie A. W wolnym czasie słucham muzyki oraz czytam książki. Kocham język niemiecki i wszystko co z nim związane. Wychowany na "okazji" Szpakowskiego, z chęcią zapisania się w historii polskiego dziennikarstwa.