Za nami kolejny dzień z Mistrzostwami Świata w piłce ręcznej mężczyzn na polskich i szwedzkich parkietach. Piątek przyniósł kolejnych 8 starć, które były bardzo emocjonujące. Zapraszamy na podsumowanie tego dnia.

3 reprezentacje z awansem

Po piątkowych grach wiadome jest już, że 3 reprezentacje zapewniły sobie awans do fazy ćwierćfinałowej. Są to Francja i Hiszpania, które zmierzą się w ostatniej kolejce w meczu o 1 miejsce, a także Szwedzi, którzy 1 miejsce w swojej grupie już sobie zapewnili.

Hiszpanie pokonali Słowenię 31:26, Francuzi rozbili Iran 41:29, zaś Szwedzi wygrali po trudnym starciu z Islandią 35:30. Wszystkie te 3 nacje w grupie 1 i 2 mają na koncie komplet punktów.

Polska z 2 wygraną w turnieju

Piątek był również kolejnym starciem z udziałem reprezentacji Polski. Tym razem podopieczni Patryka Rombla mierzyli się z Czarnogórą, którą udało się pokonać 27:20. Po wygranej nad Arabią przyszedł w końcu czas na reprezentację z Europy. Dzięki tej wygranej Polacy awansowali na 4 miejsce w grupie i mają duże szanse na jej utrzymanie, gdyż w ostatniej kolejce współgospodarze turnieju zmierzą się z Iranem.

W pozostałych dwóch pojedynkach fazy mistrzowskiej Portugalia dosyć łatwo pokonała Wyspy Zielonego Przylądka 35:23, natomiast Węgrzy okazali się lepsi od Brazylii 28:25. Obie te reprezentacje, a także Islandia liczą się w walce o wyjście z grupy. 

Ciekawie w rundzie przegranych

Swoją walkę na Mistrzostwach Świata toczą również 4 nacje, które okazały się najsłabsze w każdej z grup w 1 rundzie. W piątek Chile pokonało Urugwaj 34:24, zaś Korea Południowa dosyć wysoko ograła Arabię Saudyjską 34:23. Tę samą Arabię, z którą Polska miała tyle problemów. Obie te nacje zmierzą się w ostatniej kolejce o zwycięstwo w grupie. Będzie to ważne rozstrzygnięcie, ponieważ dowiemy się, która reprezentacja zagra o 25, a która o 27 miejsce w turnieju.

                                                                                                                  Radek Wolski

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.