Zakończył się pierwszy dzień zmagań na turnieju Internazionali BNL d’Italia 2022 w Rzymie. Panie ruszyły do gry i od razu dostarczyły nam emocji.

Dzień rozpoczął się od dwóch pewnych zwycięstw 2-0. Victoria Azarenka zgodnie z oczekiwaniami poradziła sobie z Viktoriją Golubić, a Tamara Zidanesek pokonała Darię Kasatkinę. Później Simona Halep wyeliminowała Alizę Cornet triumfując 2-0, a trzech setów do wygrania z Karoliną Muchova potrzebowała Petra Martić. Shuai Zhang pokonała 2-0 Martinę Trevisan, a bardzo wyrównany był mecz między Aliksandrą Sasnovich oraz Veroniką Kudermetovą. Rosjanka wygrała pierwszego seta, ale jej rywalka popisała się świetnym powrotem, triumfując 7-6 w drugim, a następnie dopinając swego wynikiem 6-1 w ostatnim secie.

Niezwykle ciekawy był pojedynek Kaji Juvan z Yulią Putintsevą, w którym ta druga po wyrównanej batalii okazała się lepszy wynikiem 2-1 (7-5, 6-4, 7-5). Belinda Bencic bez problemu ograła 2-0 Elisabettę Cocciaretto, a Leylah Fernandez mimo słabego początku wygrała 2-1 z Anastasią Pavlyuchenkovą. Po tym starciu Cori Gauff triumfowała 2-0 w starciu z Anqelique Kerber, a Anhelina Kalinina pokonała wyżej notowaną w rankingu WTA Madison Keys 2-0.

Dzień na kortach we Włoszech zakończyło spotkanie Camili Giorgi z Ajlą Tomljanović. Spotkanie zaczynało nabierać rumieńców w drugim secie, kiedy zostało przerwane przez deszcz. Mimo planów, aby zawodniczki wróciły na kort, mecz nie został dokończony – Włoszka poddała to starcie.

We wtorek czekają nas kolejne emocje z tenisem we Włoszech. W rywalizacji zobaczymy między innymi Emmę Raducanu czy Ons Jabeur, która przyjechała do Rzymu świeżo po triumfie na turnieju w Madrycie. Polscy kibice zwrócą natomiast baczną uwagę na starcie Alison Riske z Shelby Rogers – triumfatorka tego starcia w kolejnej rundzie zmierzy się bowiem z Igą Świątek.