Dziś wraca Liga Mistrzów. Dla Kibiców piłki nożnej małe wyjaśnienie – EHF Liga Mistrzów, czyli turniej szczypiornistów. Łomża Vive Kielce w fazie play-off zagra na wyjeździe z Nantes. Początek spotkania już o 20:45. 

Jak wiemy, zasady w walce o Final Four trochę się zmieniły. Na początku rozgrywek zasady były takie: dwie najlepsze drużyny z grupy bezpośrednio awansują do ćwierćfinału, natomiast dwie ostatnie kończą rywalizację. Z powodu pandemii, problemów kadrowych i odwoływania meczów zasady zostały zmienione. W walce o półfinały wciąż mamy szesnaście drużyn. O parach zadecydował układ drużyn w grupach. Pierwsza drużyna z jednej zagra z ostatnią z drugiej itd. Łomża Vive Kielce po zajęciu trzeciego miejsca zmierzy się z HBC Nantes, które uplasowało się na szóstej lokacie w grupie B. Ze względu na rozgrywki w grupach to mistrzowie Polski są wyraźnym faworytem tego spotkania, jednak nie wolno lekceważyć żadnego rywala. 

To będzie wyjątkowy mecz dla Nicolasa Tournata. Ten szczypiornista grał w HBC Nantes wiele lat i do Łomży Vive Kielce trafił z tego klubu.

Pierwszy mecz zostanie rozegrany na hali w Nantes, a  spotkanie rewanżowe w Kielcach odbędzie się za tydzień. Jeżeli chodzi o skład, to w kieleckim zespole nie ma niespodzianek. W kadrze znalazło się piętnastu zawodników. Brakuje kontuzjowanego Daniela Dujshebaeva, nie ma też między innymi Miłosza Wałacha, Haukura Thrastarssona oraz Krzysztofa Lijewskiego. Co ciekawe, pierwszy raz w tym roku w składzie znalazł się Angel Fernandez. Hiszpan wyleczył już kontuzję i wraca do pełni sił. 

Autor: Mikołaj Szczygieł 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.