Po wczorajszym występie Pauliny Dudek, kolejne Polki zaprezentują się w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń. Mecz Arsenalu z VfL Wolfsburg rozegrany przed tygodniem na Emirates Stadium zakończył się remisem 1:1.

Rewanż również będzie rozegrany na największym stadionie klubowym – Volkswagen Arena pomieścić może 30 tysięcy widzów. Trener Tommy Stroot ma do dyspozycji niemal wszystkie zawodniczki – brakuje jedynie wciąż leczącej kontuzję Pii-Sophie Wolter oraz Joelle Wedemeyer, która została wykartkowana przed rewanżem. Na środowy trening przedmeczowy w pierwszym szeregu wybiegły Katarzyna Kiedrzynek i Ewa Pajor. Obie nasze piłkarki powrócą do kadry meczowej VfL – Kiedrzynek stała już między słupkami bramki reprezentacji podczas Pinatar Cup, jednak w klubie wracała do formy w drugiej drużynie, ustępując miejsca już nie tylko Almuth Schult i Lisie Weiß, ale też Julii Kassen.

Dla Ewy Pajor jest to jednak absolutny powrót po operacji kolana, która okazała się konieczna po powrocie z wrześniowego zgrupowania reprezentacji Polski. Według wypowiedzi Tommy’ego Stroota dla „Kickera”, Ewa rozpocznie ten mecz na ławce, chociaż wręcz „pali się do gry”. Jej obecność w kadrze meczowej daje jednak nadzieję, że jest już w pełni gotowa do gry. Możliwe jednak, że przy satysfakcjonującym wyniku trener Wilczyc będzie ją oszczędzał przed niedzielnym meczem Frauen Bundesligi z Bayernem, nad którym VfL ma tylko punkt przewagi w walce o mistrzostwo Niemiec.

Arsenal z kolei liczy na dużo lepszą postawę Katie McCabe – Irlandka rozczarowała na Emirates. Z drugiej strony, postawa wpuszczonych na boisko z ławki Fridy Maanum, a przede wszystkim Tobin Heath, która zanotowała asystę przy wyrównującym golu Lotte Wubben-Moy, powinna spowodować duży przypływ zaufania u Jonasa Eidevalla wobec Norweżki i Amerykanki. Tym bardziej że po sprowadzeniu zimą ze szwedzkiego Häcken Stiny Blackstenius (też rozczarowała na Emirates) jej rodak cierpi na nadmiar bogactwa w linii ataku, zsyłając do drugiej linii jedną ze swoich napastniczek (ostatnio była to Vivianne Miedema).

Spotkanie rewanżowe w Wolfsburgu rozpocznie się o 18:45. Transmisja na kanale 1. Radia GOL.

 

Autor: Wojciech Nowakowski
Foto: El Loko Foto, CC BY 4.0, via Wikimedia Commons

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.