Co to był za mecz, co to był za poziom gry Huberta Hurkacza. Polak ograł dziś swojego idola. Człowieka, na którym wzorował się od dziecięcych lat. Historia polskiego tenisa pisze się na naszych oczach!

Pierwszy set był dość wyrównany. Do czasu szóstego gema. Wtedy Hubert wziął sprawy w swoje ręce i przełamał wielkiego Federera. Swojego serwisu (jak to ma w zwyczaju na Wimbledonie 2021) nie oddał. Tym samym po 28. minutach gry na tablicy widniał wynik korzystny dla Polaka.

Druga partia to mocne uderzenie Rogera. Szwajcar wyszedł na prowadzenie 3-0 w gemach. Potem wygrywał 4-1. Huberta to nie podłamało. Nawet to, że publiczność była w dużej mierze za Federerem. Hurkacz przełamał rywala i doprowadził do tie-breaka. Tie-breaka, w którym pokazał, że na tym turnieju nie ma na niego mocnych. Nawet sam Roger Federer nie może mu dać rady.

Trzeci set to prawdziwe zwieńczenie dzieła. Trzy przełamania. 6-0 dla Huberta. To pierwszy przegrany w takim stosunku set przez Federera w całej historii jego występów na Wimbledonie.

Hubert jest natomiast drugim Polakiem (po Jerzym Janowiczu), który awansował do półfinału Wimbledonu. Była znakomita Iga Świątek na French Open 2020, teraz jest kapitalny Hubert Hurkacz. Piękny czas polskiego tenisa!

Roger Federer (8.) 0-3 (3-6, 6-7, 0-6) HUBERT HURKACZ (14.)

Pozostałe wyniki ćwierćfinałów turnieju ATP:

• Karen Chaczanow (29.) 2-3 (4-6, 6-3, 7-5, 1-6, 4-6) Denis Shapovalov (12.)
  • Novak Djoković (1.) 3-0 (6-3, 6-4, 6-4) Marton Fucsovics (48.)
  • Matteo Berrettini (9.) 1-0 (6-3, 5-5) Felix Auger-Aliassime (19.) – mecz nadal trwa.

Autor: Dawid Lampa