Po raz trzeci w karierze Walońska Strzała padła łupem Juliana Alaphilippe’a. W kolarskim klasyku wystąpili także Polacy. Najlepsze, bo 23. miejsce, zajął Michał Kwiatkowski.

Drugi etap tzw. ardeńskiego klasyku liczył łącznie ponad 193 kilometry. Trasa jest bardzo wymagająca, bowiem występuje na niej bardzo wiele stromych podjazdów, które są niezwykle wyczerpujące dla zawodników. Wykrzesania z siebie resztek sił szczególnie potrzeba podczas morderczej wspinaczki na Mur de Huy.

Przez pierwszą połowę wyścigu na prowadzeniu przez większość czasu znajdował się Michał Kwiatkowski. Polak pracował jednak dla Thomasa Pidcocka, któremu udało się uplasować na szóstej lokacie. Z pewnością liczył na nieco lepszy rezultat, ale około 30 kilometrów przed metą przydarzyła mu się mała kraksa, po której borykał się z problemami ze sprzętem.

Niezwykle wymagający i zdradliwy finisz najlepiej rozpoczął Primoż Roglić, ale w końcowej fazie zabrakło mu sił i dał się wyprzedzić Julianowi Alaphilippe, który trzeci raz w karierze triumfował w walońskim ściganiu. Trzecie miejsce zajął pięciokrotny zdobywca Walońskiej Strzały, Alejandro Valverde.

1. Julian Alaphilippe (Francja/Deceuninck-QuickStep) 4:36:25
2. Primoż Roglić (Słowenia/Jumbo-Visma)
3. Alejandro Valverde (Hiszpania/Movistar) +0.06
4. Michael Woods (Kanada/Israel Start-up Nation) +0.08
5. Warren Barguil (Francja/Team Arkea-Samsic) +0:11

23. Michał Kwiatkowski (Polska/Ineos Grenadiers) + 0.32

75. Łukasz Owsian (Polska/Arkea Samsic) +2.51

135. Tomasz Marczyński (Polska/Lotto Soudal) +13.30

Autor: Patryk Stysiński

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.