Zakończyliśmy ostatnią kolejkę w Premier League, to Leeds i Leicester dołączają do Southampton i zagrają na zapleczu Angielskiej elity w przyszłym sezonie.

Walka o utrzymanie

Leicester potrzebowało zwycięstwa nad West Hamem, a Everton musiałby przegrać lub zremisować z Bournemouth żeby lisy zostały w Premier League. 

Zaczęło się dla nich bardzo dobrze, ponieważ w 34. minucie Harvey Barnes wpisał się na listę strzelców, kibice szaleli. Na tamten moment to Leicester zostawało w Premier League. 

Kibice na King Power Stadium cały czas spoglądali na wynik na Goodison Park, ten się zmienił w 57. minucie, i to właśnie Everton wyszedł na prowadzenie po bombie Abdoulaya Doucoure zza pola karnego. Leicester podwyższyło na 2-0, jednak kibice wiedzieli już o golu na Goodison. 

W 95. minucie zakończył się mecz w Leicester, zawodnicy spoglądali na wynik w Mercyside, w 100. minucie, Everton utrzymał ten wynik i zostało w Premier League, kibice wbiegli na boisku i zaczęli świętować, a w Leicester zaczęła się rozpacz. 

Dla kogo Europejskie puchary ?

W grze o Europejskie puchary były 3 zespoły, Aston Villa, Tottenham oraz Brentford. Mierzyli się kolejno z Brighton, Leeds i Manchesterem City. 

Zespół z Birmingham potrzebował zwycięstwa żeby zagrać w lidze konferencji, udało się, zwyciężyli z Brighton 2-1, po golach Douglasa Luisa i Olliego Watkinsa. Brighton zdobyło 2 gole, jednak jeden z nich nie został uznany. 

Tottenham także zwyciężyło, jednak to im nic nie dało. Odnieśli zwycięstwo 1-4, bramki dla Tottków zdobyli Harry Kane dwa razy, Pedro Porro oraz Lucas Moura który żegna się z Kogutami. Dla spadającego Leeds gola honorowego zdobył Jack Harrison. 

Brentford natomiast zaskoczyło i zwyciężyło na Manchesterem City. Gola zdobył Ethan Pinnock, który tego samego dnia przedłużył kontrakt. 

Abstrahując od tych spotkań Jakub Kiwior zdobył pierwszą bramkę dla Arsenalu w meczu z Wolverhampton. 

Komplet wyników: 

Arsenal – Wolves: 4-0

Aston Villa – Brighton: 2-1

Brentford – Manchester City: 1-0

Chelsea – Newcastle: 1-1

Crystal Palace – Nottingham: 1-1

Everton – Bournemouth: 1-0

Leeds – Tottenham: 1-4

Leicester – West Ham: 2-1

Manchester United – Fulham: 2-1 

Southampton – Liverpool: 4-4

UDOSTĘPNIJ
Karol Budzik
W Radiu GOL od Grudnia, pisze z Londynu. Kibic czarnego sportu, kibic Bruk-Bet Termalici. Zapraszam do kontaktu.