Już dziś ostatnie mecze grupowych zmagań eliminacji Mistrzostw Świata 2022. Ostatnia kolejka rywalizacji w grupie E przyniesie pojedynek dwóch najlepszych reprezentacji. Walia zmierzy się z Belgią.

Starcie Walijczyków z Belgami to potyczka dwóch najlepszych drużyn spośród tych, które trafiły do grupy E. Różnica pomiędzy sytuacją obu reprezentacji polega jednak na tym, iż Belgowie, mając dziewiętnaście punktów na swoim koncie, mogą być pewni pierwszego miejsca w grupie, a co za tym idzie bezpośredniego awansu na Mistrzostwa Świata. Walijczycy natomiast, pomimo czternastopunktowego dorobku, nadal nie zagwarantowali sobie prawa do gry w meczach barażowych. W dalszym ciągu bowiem szanse na prześcignięcie Walii ma reprezentacja Czech, która z jedenastoma punktami na koncie, zajmuje trzecią pozycję. W ostatniej kolejce bezpośredni rywale Walijczyków w walce o drugie miejsce w tabeli, przed własną publicznością, podejmą Estonię. W przypadku choćby remisu Walii z Belgią wygrana Czechów nie będzie miała znaczenia. Walijczycy muszą zatem nie mogą przegrać, co zresztą ostatnio im się nie zdarza. Ostatnią porażkę reprezentacja Walii odnotowali jeszcze w czasie Euro 2020. Wówczas w 1/8 finału lepsza okazała się Dania, która wygrała z Walią 0:4.

W marcowym pojedynku Belgowie nie mieli większych kłopotów z pokonaniem Walijczyków. Wówczas, w domowym starciu, Czerwone Diabły zwyciężyły 3:1. Jak będzie tym razem? Początek meczu o godzinie 20:45. Sędzią głównym spotkania będzie Portugalczyk Artur Soares Dias.

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.