Zaplanowany pierwotnie na marzec maraton w Tokio został przesunięty na październik 2021 roku – poinformowali organizatorzy. Powodem zmiany terminu są igrzyska olimpijskie, które mają się odbyć latem w stolicy Japonii.

Jeden z najbardziej popularnych biegów maratońskich na świecie miał się odbyć 7 marca i miał zgromadzić na starcie ok. 38 tys. sportowców i amatorów. Nową datą rozegrania imprezy będzie 17 października 2021.

“Są dwa ważne powody – chcemy ograniczyć imprezy masowe przed igrzyskami, by nie przyspieszać rozszerzania się pandemii koronawirusa, a dotarcie do naszego kraju wiązałoby się dla wielu z trudnościami. Granice mamy częściowo zamknięte, a wiele osób musiałoby przejść kwarantannę” – powiedział AFP rzecznik Fundacji Tokio Maraton.

W tym roku wiele biegów ulicznych został całkowicie odwołanych lub znacznie ograniczono w nich udział amatorów. Utrzymująca się pandemia wciąż budzi wątpliwości co do możliwości rozegrania igrzysk olimpijskich w Tokio w przyszłym roku. Ale jak podają media, organizatorzy są zdeterminowani, by imprezę przeprowadzić.

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.