Po nieudanej kampanii ligowej w obronie tytułu mistrzowskiego TME SMS Łódź kończy sezon 2022/2023 z trofeum. Podopieczne Marka Chojnackiego zdobyły Puchar Polski pokonując w finale w Radomiu AP Orlen Gdańsk.

Wynik meczu otworzyła w 20. minucie Wiktoria Zieniewicz, trafiając bezpośrednio z rzutu wolnego. Do przerwy łodzianki prowadziły już 3:0 – obrończyniom ekipy z Gdańska urwały się Dominika Kopińska w 41. minucie, a trzy minuty później asystująca jej przy golu Klaudia Jedlińska.

SMS świetnie też otworzył drugą połowę spotkania – strzał Gabrieli Grzybowskiej w 46. minucie pod brzuchem przepuściła Jessica Ludwiczak. Kapitan łodzianek zaliczyła dublet, gdy w 51. minucie piłkę w polu karnym przejęła Kopińska, asystując Grzybowskiej.

Drużyna z Łodzi miała jeszcze kilka szans na powiększenie rozmiarów zwycięstwa, jednak brakowało szczęścia przy strzałach Anny Rędzi. Z kolei szansę na honorowe trafienie w 87. minucie miała Klaudia Słowińska, jednak jej strzał zablokowała Oliwia Szperkowska. Ostatecznie TME SMS Łódź wygrał 5:0 i sięgnął po pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach o Puchar Polski.