Trener polskiej reprezentacji mężczyzn w skokach narciarskich Thomas Thurnbichler ogłosił kadrę na niedzielne zawody Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel.

W niedzielę na skoczni HS-135 w Courchevel pokażą się zawodnicy z tzw. grup bazowych, młodzieżowiec reprezentacji Polski, czy skoczkowie z grupy B Macieja Maciusiaka. Są to: Klemens Murańka, Stefan Hula, Jarosław Krzak, Adam Niżnik i Maciej Kot.

Dla wszystkich oprócz Macieja Kota będzie to pierwsza szansa na zdobycie pierwszych swoich punktów w tym sezonie Letniego Grand Prix. Za 5-osobową grupę będą odpowiedzialni Wojciech Topór i Krzysztof Biegun.

Polski Związek Narciarski poinformował także że do Francji nie poleci żadna polska skoczkini.

Obecnie liderem LGP wśród mężczyzn ze zdobytymi 180 punktami są ex -aequo polscy skoczkowie Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. Natomiast wśród kobiet liderką jest Słowenka Ursa Bogataj.

Początek rywalizacji wśród kobiet odbędzie się w sobotę o godzinie 18:00, natomiast dla mężczyzn w niedzielę o tej samej godzinie.

Źródło: PZN

Autor: Miłosz Sojka

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.