Norweg, Halvor Egner Granerud wygrał kwalifikacje do decydującego konkursu 71. Turnieju Czterech Skoczni. Awans wywalczyło sześciu Polaków, znów zobaczymy polski pojedynek w I serii piątkowych zawodów.

Granerud poszybował na odległość 137 metrów i wyprzedził Dawida Kubackiego o 4,4 pkt. Polak lądował pół metra dalej od zwycięzcy, ale miał problemy przy lądowaniu i skakał w lepszych warunkach. Trzecie miejsce zajął Słoweniec, Anze Lanisek. Czołowa trójka skakała z obniżonej o dwie względem reszty belki startowej. 0,4 pkt. stracił do Laniska czwarty – Kamil Stoch. Awans uzyskała cała szóstka biało-czerwonych, która przystąpiła do kwalifikacji. 11. miejsce wywalczył Piotr Żyła (133 m), 21. lokatę uzyskał Paweł Wąsek (127 m). W piątej dziesiątce uplasowali się Stefan Hula (124 m i 43. miejsce) oraz Jan Habdas (118 m i 49. miejsce).

Ostatni konkurs 71. Turnieju Czterech Skoczni zostanie rozegrany tradycyjnym systemem KO. Znów dojdzie do bratobójczego pojedynku w naszej drużynie – Jan Habdas zmierzy się z Dawidem Kubackim. Kamil Stoch stoczy bój z Austriakiem, Clemensem Leitnerem. Także z reprezentantem gospodarzy zmierzy się Paweł Wąsek – jego rywalem będzie Jan Hoerl. Piotr Żyła stanie do pojedynku ze Słoweńcem, Domenem Prevcem. Stefan Hula pokusi się o niespodziankę w rywalizacji z Japończykiem, Ryoyu Kobayashim.

Jutro ostatni konkurs 71. Turnieju Czterech Skoczni. Tradycyjnie w Święto Trzech Króli zwycięzca odbierze Złotego Orła. Najbliżej tego jest Halvor Egner Granerud, który ma 23,3 punktu przewagi nad zwycięzcą konkursu w Innsbrucku, Dawidem Kubackim. Trzecie miejsce zajmuje Anze Lanisek, a tuż za nim plasują się kolejni Polacy – czwarty Piotr Żyła oraz piąty Kamil Stoch.

Początek decydujących zawodów o 16:30. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Na relację z konkursu zapraszamy do kanału 1. Radio GOL!