W poniedziałek swój udział w grupowych eliminacjach Mistrzostw Świata zakończą Szwajcarzy. Powalczą oni z Bułgarią, licząc na bezpośredni awans na mundial.

Szwajcarzy znajdują się na drugim miejscu w grupie C, mając na koncie tyle samo punktów co Włosi – 15. Dzisiejszy triumf da im więc szansę na wyprzedzenie „Azzurich” w tabeli, jeśli stracą oni chociaż jeden punkty w starciu z Irlandią Północną. Bułgaria, będąca na 4. pozycji z dorobkiem 8 „oczek” nie ma już szans na wejście na mundial, ale może wyprzedzić jeszcze w tabeli Irlandię Północną.

Szwajcarzy są w bardzo dobrej formie od powrotu z EURO, na którym zaskoczyli dochodząc aż po ćwierćfinału, eliminując po drodze Francuzów. Na jesieni są niepokonani, a na swoim koncie mają triumfy nad Grecją, Irlandią Północną oraz Litwą. Dwa razy udało im się zremisować z Włochami, ostatni raz tylko trzy dni temu. Po otwarciu wyniku przez Silvana Widmera Szwajcarzy musieli drżeć o punkt do końca, kiedy Włochom został przyznany rzut karny – Jorginho jednak go zmarnował.

Bułgarzy nie najgorszą formą próbowali na jesieni powrócić do walki o mundial, ale pomimo niezłych wyników nie udało im się to. Warto jednak pochwalić tę reprezentację za ostatnie miesiące. Udało im się wyrwać punkt remisując z Włochami 1-1, pokonać Irlandię Północną oraz wygrać jeden z dwóch pojedynków w Litwą. W międzyczasie Bułgaria zaliczyła również dwa niezłe sparingi – remis 1-1 z Ukrainą oraz łatwy triumf 4-1 przeciw Gruzji.

Te dwie reprezentacje nie mają na koncie zbyt wielu starć między sobą. Szwajcarzy pokonali rywala 5 razy, przegrali dwa razy, a remis miał miejsce 4 razy. Podczas ostatniego meczu – Sofii – drużyna „Rossocrociati” zgarnęła łatwy triumf 3-1 po golach Embolo, Seferovicia oraz Zubera.

Przewidywane składy:

Szwajcaria: Sommer – Garcia, Rodriguez, Schar, Widmer – Freuler, Zakaria – Vargas, Shaqiri, Steffen – Okafor

Bułgaria: Mihaylov – Velkovski, Dimitrov, Hristov, Turitsov – Chochev, Yankov – Despodov, Kirilov, Nedelev – Iliev

Początek starcia Szwajcarii z Bułgarią o 20:45. Starcie odbędzie się na Swissporarena w Lucernie, a jego sędzią będzie Francuz – Benoit Bastien. Równolegle z tym spotkaniem rozgrywany będzie drugi mecz grupy C – Włochy kontra Irlandia Północna.

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
"Bo czasem wygrywasz, a czasem się uczysz"