Jekaterina Alexandrowa wygrała z Igą Świątek 6:4, 6:2 i to ona zagra w ćwierćfinale Miami Open. Polka zakończyła turniej na czwartej rundzie.

Od początku spotkania było widać, że Polka dzień wcześniej rozegrała bardzo długi mecz z Noskovą. Aleksandrowa naciskała na Świątek od pierwszej piłki, grała agresywnie i trafiała. Polka była zagubiona, jej serwis nie dawał przewagi, została przełamana w pierwszym gemie spotkania i nie potrafiła znaleźć recepty na rywalkę aż do końca meczu. W pierwszym secie Aleksandrowa zwyciężyła z przewagą jednego przełamania 6:4.

Jeśli ktoś liczył na obudzenie się liderki rankingu to szybko jego nadzieje zostały rozbite. Polka co prawda wygrała pierwszego gema drugiego seta, ale następnie przegrała pięć kolejnych, w tym dwa przy swoim serwisie. Tego dnia Świątek nie potrafiła się odnaleźć na returnie. Już dawno liderka rankingu nie rozgrała meczu, w którym nie przełamała rywalki ani razu, wykreowała tylko jeden breakpoint. Aleksandrowa wygrała drugiego seta i cały mecz zasłużenie 6:4,6:2.

Polka nie powtórzy wyniku sprzed dwóch lat, gdy wygrała w Miami. Rok temu nie wystąpiła w tym turnieju, więc o pozycję liderki kibice mogą być spokojni. Następny turniej z Igą Świątek to Stuttgart startujący 15 kwietnia.