Herta Berlin w 2020/2021 ponownie nie spełniła oczekiwań i ledwo uniknęła spadku do 2. Bundesligi. Przed kolejnym rokiem gry zarząd stara się więc poprawić poziom drużyny, a kolejnym krokiem w tym kierunku jest podpisanie kontraktu ze Stevanem Joveticiem.

Jovetic to 31-letni, bardzo doświadczony snajper. Na swoim koncie ma przygody z dużymi europejskimi klubami, w tym Manchesterem City, Interem Mediolan czy Sevillą. W swojej profesjonalnej karierze zdobył 103 bramki i asystował 51 razy. Ostatnio występował w AS Monaco, gdzie zagrał w 77 meczach i strzelał 21-krotnie.

Teraz przed Czarnogórcem gra w Berlinie. Jovetic przeszedł do ekipy ze stolicy za darmo po wygaśnięciu jego kontraktu z drużyną z Monaco. Podpisał z Hertą umowę do czerwca 2023. Jest trzecim wzmocnieniem składu Pala Dardaia, po Kevinie Boatengu oraz Suacie Serdarze.

Joveticia czeka rywalizacja o miejsce w składzie z Krzysztofem Piątkiem, Dodim Lukebakio i Davidem Selke. Przejście Czarnogórca do Herty dodaje wiarygodności plotkom, które mówią że Matheus Cunha ma opuścić klub ze stolicy.

UDOSTĘPNIJ
Adam Wojtowicz
W Radiu GOL od 2020, obecnie szef pismaków. Fan sportu, kibic Borussi Dortmund. W razie czego zapraszam do kontaktu.