Niemiecka Bundesliga jako tradycyjny sobotni „Top Spiel” o 18:30 w ten weekend wybrała starcie ekip z czołówki. Na boisku w Lipsku RB zmierzy się z rewelacją ostatnich dwóch sezonów – Unionem.

RB Leipzig pod opieką Marco Rosego odżył i zalicza bardzo udany początek roku 2023. „Byki” rozpoczęły go od remisu 1-1 z Bayernem Monachium i do tej pozostają niepokonane. Po drodze pokonały Schalke, Stuttgart oraz wyeliminowały Hoffenheim z Pucharu Niemiec. W poprzedni weekend zespół z Red Bull Areny zaliczył pierwszą w tym roku wpadkę, dzieląc się punktami z FC Koln po bezbramkowym remisie na wyjeździe. Blok obronny „Koziołków” okazał się dla imponującej ofensywy RB za silny. Prowadzony przez Rosego Leipzig zwykle z przodu prezentuje się imponująco – mamy okazje oglądać kolektyw, w którym mają okazję błyszczeć kreatywni i zdolni piłkarze tego drużyny: Werner, Forsberg czy Szoboszlai.

Forma RBL w nowym roku jest imponująca, ale dzisiejszy rywal „Byków” ma jeszcze pokaźniejszy powód do dumy. Union jest jedną z trzech drużyn w TOP 5 lig europejskich, które w 2023 zdobyła do tej pory wszystkie możliwe punkty. Hoffenheim, Werder, Hertha i Mainz zostały przez drużynę Ursa Fischera wzorowo rozpracowane, tak samo jak pucharowy rywal – Wolfsburg. Dzisiaj przed ekipą ze stolicy jednak najtrudniejsze jak do tej porty wyzwanie. Indywidualna jakość piłka RBL może okazać się tym, co przełamie taktyczne zasieki Unionu. Na boisku w Lipsku zobaczymy dziś starcie dwóch przeciwnych filozofii – fantazji „Byków” opierającej swoją siłę na gwiazdach i wręcz wojskowej dyscyplinie piłkarzy Fischera, wierzących w potencjał pracy zespołowej.

RB Leipzig z Unionem mierzył się dotąd jedynie 12 razy, wygrywając 6 pojedynków, remisując w 1 i polegając w 5 przypadkach. Zespół ze stolicy okazał się lepszy również podczas starcia w rundzie wiosennej. W Berlinie po golach Jordana Siebatcheu, Sheraldo Beckera i Williego Orbana padł wynik 2:1 wywalczony przez gospodarzy.

Przewidywane składy:

RB Leipzig: Blaswich – Halstenberg, Gavrdiol, Klostermann, Henrichs – Szoboszlai, Laimer, Schlager, Forsberg – Silva, Werner

Union Berlin: Ronnow – Leite, Knoche, Doekhi – Giesselmann, Haberer, Khedira, Laidouni, Juranović – Behrens, Becker

Początek hitu 20. kolejki Bundesligi RB Leizpig – Union Berlin o 18:30. Sędzią spotkania na Red Bull Arenie będzie Daniel Schlager.

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
"Bo czasem wygrywasz, a czasem się uczysz"