Rada Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej podała oficjalną informację o przeniesieniu „konferencji” podczas, której wybrany zostanie gospodarz Mistrzostw Europy w 2024 roku. Jednym z dwóch kandydatów jest Stadion Śląski w Chorzowie!

Pierwotnie decyzję dotyczącą gospodarza Mistrzostw Europy w 2024 roku mieliśmy otrzymać w maju, jednak ze względu na epidemię koronawirusa „impreza” została przeniesiona na listopad. Wszystko odbędzie się w Paryżu, czyli miejscu, gdzie w tym roku ma odbyć się europejski czempionat (jeszcze nie został oficjalnie przełożony). 

W walce zostało dwóch kandydatów, nasz narodowy stadion lekkoatletyczny – Stadion Śląski w Chorzowie oraz Stadion Olimpijski w Rzymie, który wydaje się być bardzo mocnym rywalem. 

Jak będzie wybierany gospodarz? Według informacji podanych przez PZLA działa to na zasadzie prezentacji przed Radą European Athletics, która w tym przypadku będzie trwała 20 minut. Wcześniej została przesłana już aplikacja. Cały projekt został nazwany „KATOWICE-SILESIA 2024”. 

Organizatorzy zawodów na Stadionie Śląskim (Memoriał Janusza Kusocińskiego, Memoriał Kamili Skolimowskiej) zbierają świetne opinie, a podczas tych zawodów doskonale widać, że stadion spełnia wszystkie funkcje i standardy, aby odbyła się tu wielka impreza. Zadowoleni ze startów w „Kotle Czarownic” są również zawodnicy, co może mieć też wpływ przy wyborze gospodarza. 

Źródło: PZLA

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Lekkoatletyka oraz fotografia