W ten weekend na polskich parkietach zobaczymy 7 elektryzujących pojedynków. 25. kolejka PLk wystartowała jednam już wczoraj od pojedynku BM Stal Ostrów Wielkopolski z PGE Spójnią Stargard. Ci drudzy okazali się minimalnie lepsi. Wygrali 85:80. Skupmy się jednak nie na podsumowaniu tego co było, a zapowiedzi tego co dopiero będzie…

Lider z Wrocławia będzie miał w teorii bardzo, bardzo łatwe zadanie. WKS Śląsk zmierzy się z przedostatnią w tabeli drużyną Tauron GTK Gliwice. W ligowej tabeli obie drużyny dzieli dokładnie okrągłe 10 punktów. Faworyt może być, więc tylko jeden.

Z kolei z ostatnią drużyną w tabeli drużyną Arriva Twarde Pierniki Toruń zmierzy się balansujący na granicy awansu do fazy play-off Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Ten pojedynek będzie naprawdę bardzo istotny dla obu stron.

Warto również wyróżnić tutaj potyczkę wicelidera, a więc King Szczecin z MKS Dąbrowa Górnicza. Ten mecz ma wielki potencjał na bardzo ciekawe i zacięte widowisko. Liczymy na nie również w pozostałych potyczkach tego weekendu z PLK u boku. Oto pełna lista tych spotkań:

BM Stal Ostrów Wielkopolski – PGE Spójnia Stargard 80:85
Legia Warszawa – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz
Enea Zastal BC Zielona Góra – Suzuki Arka Gdynia
Polski Cukier Start Lublin – Anwil Włocławek
WKS Śląsk Wrocław – Tauron GTK Gliwice
Rawlplug Sokół Łańcut – Trefl Sopot
King Szczecin – MKS Dąbrowa Górnicza
Arriva Twarde Pierniki Toruń – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk

Autor: Karol Kołdej

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.