Selekcjonerzy powołali do kadry aż 24 zagranicznych zawodników Lotto Ekstraklasy. Oczywiście nikogo nie dziwią powołania do kadry Estonii dla Ojamy, Pika czy Zenjova, ale powołanie do 10. reprezentacji w rankingu FIFA jest już bardzo dużym zaskoczeniem.

Piłkarzem, który dostąpił tego zaszczytu, jest oczywiście Christian Gytkjaer z Lecha Poznań. Został on co prawda powołany awaryjnie, ale to mimo wszystko bardzo duże wyróżnienie Powodem jest kontuzja Christiana Eriksena, piłkarz Tottehamu ma problemy mięśniowe. Powołanie dla piłkarza Lecha zdziwiło Duńczyków. Swojego niezadowolenia nie krył Daniel Wass występujący w Valencii.

Kolejnym zaskoczeniem było powołanie do kadry Senegalu piłkarza Korony Kielce Djibrila Diaw. Jest to powołanie, o tyle dziwne, że Diaw jest często ganiony przez ekspertów za grę w barwach Korony, a że siła obrony Senegalu nie jest mała, przekonaliśmy się na własnej skórze.

Piłkarze z naszej ligi dostali szansę w swoich reprezentacjach. Teraz już tylko od nich zależy czy do ich klubów zostaną przysłane kolejne powołania.

fot. Przegląd sportowy

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.