Jedno z ostatnich tegorocznych starć Bundesligi zostanie rozegrane we Fryburgu. Gospodarze podejmą rewelację sezonu z Berlina. Zapraszamy na zapowiedź. 

Gospodarze notują rewelacyjny sezon. Aktualnie plasują się na czwartej pozycji, z perspektywą kończenia roku na pozycji wicelidera. Freiburg jest niepokonany od pięciu meczów u siebie w Bundeslidze. Wygrali każdą z ostatnich trzech potyczek na własnym terenie, co ostatnio zrobili w najwyższej klasie rozgrywkowej od grudnia 2020 do stycznia 2021. Ostatni raz mieli dłuższą serię zwycięstw od maja 2015 do października 2016. 13 punktów po sześciu meczach u siebie to łączny najlepszy wynik SC w najwyższej klasie rozgrywkowej (również 13 punktów w sezonach 1999/00 i 2003/04). Porażka Freiburga w Lipsku sprawiła, że ​​zrezygnowali z drugiego miejsca na rzecz nadchodzącego przeciwnika Unionu. To będzie szósty raz w tym sezonie, kiedy SC przystąpi do meczu na czwartym miejscu – wygrali każde z poprzednich pięciu (0 bramek straconych w ostatnich 3), odnotowując tylko jedno zwycięstwo z dziewięciu poprzednich spotkań pod wodzą Christiana Streicha.

Goście to trzecia ekipa w lidze. Tak jak ich dzisiejsi rywale, mogą podskoczyć w tabeli aż na drugą pozycję. Jednak Union Berlin po raz pierwszy od marca nie wygrał w dwóch meczach Bundesligi. Pomimo wygrania tylko jednego z ostatnich czterech meczów, ich dorobek 27 punktów z 14 meczów jest ich najlepszym wynikiem w Bundeslidze na tym etapie w historii. Wszystkie trzy ligowe porażki Unionu w tym sezonie miały miejsce na wyjeździe. Przegrali trzy z ostatnich czterech meczów wyjazdowych w Bundeslidze, a w ostatnim meczu wyjazdowym ponieśli największą porażkę na wyjeździe w historii swoich poczynań. 

Początek spotkania o godzinie 17:30.

UDOSTĘPNIJ