Długo wyczekiwany powrót calcio w końcu nastąpił, a pretendenci do tytułu mocno otworzyli sezon. Napoli, Milan, Inter, Juventus i Atalanta wygrali swoje pojedynki. Na otwarcie sezonu powitano nas wieloma pięknymi bramkami i emocjami do ostatnich minut spotkania. Dodatkowo, aż czterech piłkarzy strzeliło po 2 bramki, zgłaszając się do wyścigu o koronę króla strzelców.

Frosinone 1:3 Napoli
Beniaminek rozpoczął mecz prawie idealnie, wychodząc na prowadzenie już w 7 minucie spotkania, jednak nie byli oni w stanie utrzymać prowadzenia na długo, gdy Politano najpierw wyrównał wynik, a potem Victor Osimhen dwukrotnie pokonał bramkarza Frosinone przypieczętowując awans

Inter 2:0 Monza
Inter jest jednym z silniejszych faworytów do zwycięstwa w tym sezonie, a mecz z Monzą okazał się pokazem siły. Całe spotkanie przebiegało pod dyktando Interu, a Lautaro Martinez popisał się fantastyczną skutecznością pod bramką Di Gregorio. Bramki Martineza były jedynymi, które padły w tym spotkaniu, ale gdyby nie brak skuteczności u zawodników Interu, wynik powinien być dużo wyższy.

Sassuolo 0:2 Atalanta
Po wyrównanym spotkaniu, Atalanta przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę za sprawą Charlesa De Ketelaere. Belg po całym sezonie w Milanie bez strzelonej bramki, potrzebował raptem jednego meczu w barwach Atalanty Bergamo, aby wpisać się na listę strzelców. Atalanta wygrała to spotkanie 2:0

Roma 2:2 Salernitana
Początek meczu należał do Rzymian, a bohaterem był Andrea Belotti. Napastnik, który przez wiele sezonów strzelał liczne gole, nie mógł przełamać się przez cały zeszły sezon Serie A. W tym sezonie zaczął od dwóch bramek, a forma Włocha będzie potrzebna Mourinho pod nieobecność Tammyego Abrahama w pierwszej połowie sezonu.

Lecce 2:1 Lazio
Pierwsza połowa to koncertowa gra ekipy Maurizzio Sarriego, a Ciro Immobile przypomniał wszystkim że jest maszyną do strzelania goli, jednak w drugiej połowie role się odwróciły, a to ekipa z Lecce stwarzała sobie liczne sytuacje. W końcówce spotkania udało się przełożyć dobrą grę na rezultaty, a Lecce wyprowadziło dwa zabójcze ciosy i powtórzyło sukces z zeszłego roku.

Udinese 0:3 Juventus
Ze wszystkich zespołów walczących o tytuł mistrzowski, Juventus zaprezentował się najlepiej, strzelając 3 bramki jeszcze przed przerwą i całkowicie kontrolując przebieg spotkania. Udinese przez cały mecz nie było w stanie podjąć walki i strzelić honorowego gola.

Bolonia 0:2 AC Milan
Olivier Giroud oraz Christian Pulisic w 20 minut położyli na łopatki Bolonię, która nie podniosła się już do końca spotkania, a przyjezdni kontrolowali jego przebieg. AC Milan w dużym stopniu odświeżył swój skład, a debiutanci w Rossonerrich dali świetny powiew świeżości mistrzowi sprzed 2 sezonów.