Lider Fortuny 1. Ligi, Raków Częstochowa, ogłosił swój pierwszy zimowy transfer. Jeszcze na starcie przerwy w rozgrywkach częstochowianie zakontraktowali 19-letniego Jakuba Apolinarskiego. Skrzydłowy występował ostatnio w III-ligowej Polonii Środa Wielkopolska.

Umowa, która została podpisana pomiędzy piłkarzem i klubem, wejdzie w życie z początkiem 2019 roku. Będzie obowiązywać do czerwca 2020, a zawiera także klauzulę automatycznego przedłużenia o kolejne trzy sezony.

Jakub Apolinarski urodził się w Lesznie i w miejscowej Polonii stawiał pierwszej piłkarskie kroki. Następnie przeniósł się do Poznania, gdzie występował w juniorskich drużynach Warty. Od początku bieżącego sezonu był zawodnikiem Polonii Środa Wielkopolska i w 19 jesiennych występach zanotował siedem trafień. Na jego dobrą dyspozycję złożyły się nie tylko występy w III lidze, ale także w Pucharze Polski.

Rundę wiosenną Apolinarski rozegra już jako zawodnik Rakowa Częstochowa, który przewodzi pierwszoligowej stawce. Zespół spod Jasnej Góry ma 48 punktów i aż 11 oczek przewagi nad pierwszym miejscem, które nie daje awansu do Ekstraklasy. Biorąc pod uwagę, że do zakończenia sezonu pozostało tylko 13 kolejek, można stwierdzić, iż Raków jest na ostatniej prostej do awansu, a jego brak byłby olbrzymią sensacją.

Transfer 19-letniego skrzydłowego to pierwsze wzmocnienie Rakowa, który kontynuuje politykę transferową, opartą na stawianiu na młodych piłkarzy z niższych lig.

Kubę najpierw obserwowaliśmy w rozgrywkach III ligi,  a później przebywał u nas na testach. Swoją postawą na treningach i w sparingu przekonał nas, by dać mu szansę dalszego rozwoju – powiedział łukasz piworowicz, dyrektor rakowa.

Źródło: Raków Częstochowa, 90minut.pl

UDOSTĘPNIJ