Polski Związek Piłki Siatkowej złożył zawiadomienie do FIVB w związku z obraźliwymi wpisami Aleksieja Spirindonowa skierowanymi w kierunku Polaków.

Twitter ma służyć do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z innymi użytkownikami, jednak posiada również swoją ciemną stronę. A tą zobaczyliśmy pod postem Karola Kłosa, który udostępnił na swoim profilu jeden z artykułów. Nieoczekiwanie zaatakował go rosyjski zawodnik – Aleksiej Spirindonow. 

Reprezentant Polski nie odpowiedział na zaczepki ze strony Rosjanina, ale za to kibice zaczęli wytykać Aleksiejowi jego chamstwo. Sam zainteresowany usunął już swój komentarz, jednak jak wiemy – w sieci nic nie ginie. 

Kłos

Jeden z internautów odpisał Spirindonowi „Zapytaj lepiej dziadka jak uciekał w 1920 roku” na to ten odpowiedział „Mój dziadek roz*****olił twój kraj”. 

Na zaczepki nie pozostał obojętny PZPS. W oficjalnym komunikacie na Twiterze związek poinformował, że sprawa zostanie skierowana do Międzynarodowej Federacji Siatkarskiej (FIVB).

 

To już nie pierwszy wybryk Rosjanina. W 2014 roku również w tych samych mediach społecznościowych, określił Polaków mianem „Zgniłego Narodu”, a posła Marka Matuszewskiego opluł. Bardzo prawdopodobne jest zdyskwalifikowanie siatkarza. 

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Pasjonat piłki nożnej i sportów zimowych. Miłośnik Bundesligi oraz Serie A. W wolnym czasie słucham muzyki oraz czytam książki. Kocham język niemiecki i wszystko co z nim związane. Wychowany na "okazji" Szpakowskiego, z chęcią zapisania się w historii polskiego dziennikarstwa.