Hit Fortuna 1 Ligi, trzecia Puszcza i drugi Ruch, walka  o promocje do Ekstraklasy trwa w najlepsze. 

Puszcza zaczęła rundę wiosenną od porażki w Rzeszowie, mimo że przegrali tylko 1-0 to mecz przebiegał pod dyktando Rzeszowian.  W okresie przygotowawczym zespół Tomasza Tułacza zwyciężył w każdym meczu, poza meczem z GKS-em Tychy.  Zespół Puszczy ściągnął m.in Thiago z Cracovii, może to być wartościowo wzmocnienie dla Puszczy. 

Ruch Chorzów za to wygrał swój pierwszy mecz, po bramce w 98. minucie z rzutu karnego. Wynik spotkania może nie robić wrażenie, ale warto zaznaczyć, że całe spotkanie przebiegało pod korzyść Chorzowian. Co ciekawe Ruch w tym roku jeszcze nie przegrał, w sparingach albo remisował, albo zwyciężał. 

W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami w tym sezonie Chorzowianie wygrali 2-0 po bramkach Przemysława Szura oraz Kacpra Michalskiego.

Karol Budzik         

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.