Jarl Magnus Riiber zwyciężył dzisiejsze zawody kombinatorów norweskich w ramach Pucharu Świata w Seefeld. Podium uzupełnili kolejno Akito Watabe i Ilkka Herola. Szczepan Kupczak zajął 39. miejsce.

Po serii skoków w dzisiejszej rywalizacji kombinatorów norweskich podczas Pucharu Świata w Seefeld prowadził Jarl Magnus Riiber, który wylądował na odległości wynoszącej 99 metrów i zdobył 122,9 punktu. Drugą pozycję zajmował Akito Watabe, uzyskując 97 metrów oraz 116,2 “oczka”. Japończyk tym samym do biegu ruszał 28 sekund za liderem. Trzeci Ilkka Herola z kolei startował 59 sekund za Riiberem, bowiem zaliczył w swojej próbie 99 metrów i 108,1 punktu. Nasz jedyny reprezentant, Szczepan Kupczak, skoczył 97 metrów i zanotował 69 “oczek”, dzięki czemu był 36., a przed drugą fazą zmagań tracił do prowadzącego Norwega 3 minuty i 36 sekund.

Po dystansie dziesięciu kilometrów najlepszy w całych zawodach – z czasem 24:12,3 sekundy – okazał się Riiber. Drugi Akito Watabe stracił do niego 33,3 sekundy, natomiast trzeci Herola – 34,5. Tuż za podium zmagania ukończył Eric Frenzel (+56,9 sek.), na piątej lokacie sklasyfikowany został Vinzenz Geiger (+57,1 sek.), szóste miejsce przypadło Fabianowi Riessle (+59,5 sek.), siódmy był Johannes Lamparter (+59,6 sek.), ósmy – Joergen Graabak (+1:48,7 sek.), dziewiąty – Jens Luraas Oftebro (+1:49,0 sek.), a czołową dziesiątkę zamknął Espen Andersen (+1:55,0 sek.). Kupczak uplasował się ostatecznie na 39. pozycji, będąc gorszy od triumfatora o 4 minuty i 29,7 sekundy.

Autor: Julian Cieślak