Jarl Magnus Riiber zdominował dzisiejsze zawody w kombinacji norweskiej w Ruce, zaliczane do Pucharu Świata. Norweg zwyciężył, natomiast podium uzupełnili kolejno Eric Frenzel i Akito Watabe. Szczepan Kupczak tym razem nie zdobył punktów, plasując się na 34. miejscu.

Po serii skoków w dzisiejszej rywalizacji kombinatorów norweskich podczas Pucharu Świata w Ruce prowadził Jarl Magnus Riiber, który wylądował na 141. metrze i zdobył 159,3 punktu. Drugą pozycję zajmował Akito Watabe, uzyskując 139,5 metra oraz 155,7 „oczka”. Japończyk tym samym do biegu ruszał 14 sekund za liderem. Trzeci Manuel Faisst z kolei startował 38 sekund za Riiberem, bowiem zaliczył w swojej próbie 137 metrów i 149,8 punktu. Nasz jedyny reprezentant, Szczepan Kupczak, skoczył 129 metrów i zanotował 120,4 „oczka”, dzięki czemu był 22., a przed drugą fazą zmagań tracił do prowadzącego Norwega dwie minuty i 36 sekund.

Po założeniu biegówek Riiber powiększył swoją przewagę na dystansie dziesięciu kilometrów. Obrońca Kryształowej Kuli z ubiegłego sezonu wygrał dzisiejsze zawody. Dużo większe emocje były w walce o kolejne lokaty na podium, gdyż praktycznie do końca liczyło się w niej czterech zawodników. Po finiszu – ze stratą 50,1 sekundy – drugi na mecie zameldował się Eric Frenzel, natomiast czołową trojkę zamknął gorszy od triumfatora o 51,4 sekundy Akito Watabe. Najsłabsi na ostatnich metrach okazali się czwarty na kresce Franz-Josef Rehrl (+52,6) oraz Faisst (+56,3). Kupczak na trasie nie spisał się najlepiej i spadł na 34. miejsce, będąc gorszy w łącznym rozrachunku od Riibera o cztery minuty i dwie sekundy.