Po odpadnięciu z mistrzostw świata polscy piłkarze wrócili już do domu. Pomimo uzyskania upragnionego awansu do fazy pucharowej, który wydarzył się po raz pierwszy od 36 lat, w kadrze panuje napięta atmosfera. Reprezentacja Polski jest ostro krytykowana za swoją grę, którą pokazała w Katarze. Spora część kibiców i dziennikarzy domaga się zwolnienia Czesława Michniewicza. Cezary Kulesza również jest naciskany przez opinię publicznie, ale prezes PZPN na razie nie podjął żadnych kroków w tej sprawie.

Niedawno w mediach pojawiały się informacje o specjalnym zebraniu działaczy PZPN z zaproszonymi gośćmi. Tematem dyskusji miała być sytuacja w polskiej kadrze. Prezes Kulesza zdementował jednak te plotki. W rozmowie z „WP Sportowe Fakty” szef PZPN wyznał, iż nie ma go nawet w Warszawie.

– „Aktualnie jestem poza stolicą. Do Warszawy wrócę albo w piątek, albo w poniedziałek. A tajne spotkanie dziś w PZPN? Nie ma mnie w Warszawie, jak mówiłem, nie wybieram się tam dzisiaj” – powiedział Cezary Kulesza.

Cezary Kulesza stwierdził, że nie zamierza podejmować pochopnych decyzji. Jego zdaniem każde posunięcie może zostać skrytykowane, obojętnie czy zwolni Michniewicza czy też postanowi pozostawić go na stanowisku selekcjonera.

– „Jakąkolwiek decyzję podejmę, to znajdą się tacy, którzy powiedzą, że była zła, czy kontrowersyjna. Bo gdy Czesław Michniewicz zostanie, a odpukać nie pójdzie nam w eliminacjach do Euro 2024, to powiedzą, że Kulesza miał okazję zmiany szkoleniowca, a z niej nie skorzystał” – dodał Kulesza.

Sam Czesław Michniewicz zadeklarował, iż nie zamierza składać rezygnacji. Jego przyszłość może jednak zależeć od decyzji zarządu PZPN. Niemal całe środowisko piłkarskie domaga się zwolnienia Michniewicza z powodu żenującej gry „Biało-Czerwonych” na mundialu w Katarze oraz premii, która miała zostać przyznana drużynie przez premiera Morawieckiego za wyjście z grupy. Cezary Kulesza nie może zlekceważyć coraz silniejsze głosy niezadowolenia krytyków obecnego selekcjonera. Niedługo prezes będzie musiał dokonać wyboru. Czy Michniewicz pozostanie trenerem kadry? Ta kwestia powinna rozstrzygnąć się w najbliższych dniach.

Bartłomiej Gliwa

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.