Przyszła pora na ostatni sprawdzian dla skoczków przed Igrzyskami Olimpijskimi. W Titisee-Neustadt czeka nas ciekawa walka o najwyższe pozycje.

Skocznia w Titisee-Neustadt to największy naturalny obiekt w Niemczech. Zbudowany w 1933 roku przechodził kilka renowacji, a obecnie ma rozmiar 142 metrów i punkt K usytuowany na 125. metrze. Konkursy rozgrywane są tam od 2001 roku. W zeszłym roku na Hochfirstschanze wygrywali Halvir Egner Granerud oraz Kamil Stoch.

Wielu zawodników ma dziś szansę na bardzo dobry wynik. W kwalifikacjach zaskoczył Cene Prevc, który pokazał świetną formę, pokonując wszystkich rywali. Świetną dyspozycję utrzymuje również Ryoyu Kobayashi, a stabilne, fantastyczne skoki oddaje w ten weekend Karl Geiger. Lovro Kos również może liczyć na podium, biorąc pod uwagę jego imponującą formę.

Polacy wystąpią dziś oczywiście w rezerwowym składzie. Nawet Piotr Żyła czy Dawid Kubacki nie byli w stanie uzyskać w tym sezonie dobrych wyników, więc tym bardziej nie będziemy oczekiwać dużych punktów od słabszych skoczków, obecnych w Titisee-Neustadt. Celem na dzisiejszy konkurs będzie znalezienie się w „30” i zdobycie przez „biało-czerwonych” chociaż kilku oczek. W rywalizacji wystartują dziś Jakub Wolny, Andrzej Stękałą, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł oraz Klemens Murańka.

Początek konkursu w Titisee-Neustadt o godzinie 16:15. Na relację z niego zapraszamy do kanału 3. Radia GOL – zawody skomentują Maciej Piotrowski oraz Mateusz Stóf.

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
"Bo czasem wygrywasz, a czasem się uczysz"