Po dniu przerwy polskie hokeistki ponownie pojawiły się na lodzie w koreańskim Suwon, gdzie trwają mistrzostwa świata dywizji IB. W czwartek Orlice pokonały 2:1 Brytyjki.

Po dwóch tercjach Biało-Czerwone przegrywały 0:1 – szczególnie w drugiej odsłonie zauważalna była przewaga Wyspiarek, które oddały na naszą bramkę 15 strzałów. Drogę do bramki znalazł ten z 30. minuty meczu, którym Martynę Sass pokonała Bethany Hill. Trzecią kwartę podopieczne Zbigniewa Wróbla rozpoczęły jednak od mocnego uderzenia – zaledwie 46 sekund zajęło Polkom przeprowadzenie akcji wyrównującej wynik meczu, w której podanie Tetiany Onyszczenko wzdłuż linii niebieskiej wykończyła strzałem z dystansu Wiktoria Gogoc.

Remis utrzymywał się do 59. minuty, kiedy to po podaniu Eweliny Czarneckiej spod niebieskiej linii na bramkę Nicole Jackson uderzyła Karolina Chrapek, ale Wiktoria Sikorska dokładając kij zmieniła tor lotu krążka, uniemożliwiając golkiperce rywalek skuteczną interwencję. Polki odniosły w ten sposób drugie zwycięstwo na turnieju w Suwon.

W czwartek drugie zwycięstwo odniosły też Włoszki, które pokonały 3:0 będące największym rozczarowaniem mistrzostw Kazaszki. Komplet zwycięstw na koncie mają z kolei Koreanki, które wprawdzie pierwsze straciły bramkę, ale ostatecznie pokonały Słowenki 4:2.

W tabeli Polki tracą dwa punkty do gospodyń i jeden punkt do Azzurre, z którymi zagrają w niedzielę. W piątek zawodniczki czeka dzień przerwy, natomiast w sobotę Orlice zmierzą się z reprezentacją Kazachstanu.