(korespondencja z Toru Służewiec)

Nie było piętnastej trójkoronacji na Służewcu. Night Tornado po raz drugi wygrał Nagrodę St. Leger, odbierając szansę na przejście do służewieckiej historii Jolly Jumperowi.

Gonitwę od startu rozprowadzał Zanzily Passion – jego występ w St. Leger polegał na pracy dla Night Tornado, który galopował za nim, a przed Jolly Jumperem. Zanzily Passion wyprowadził stawkę na finiszową prostą i odpadł 300 metrów przed celownikiem. Walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się pomiędzy dwoma faworytami i choć na ostatnich 200 metrach Jolly Jumper zbliżał się do Night Tornado, nie był w stanie go wyprzedzić. Tym samym zaprzepaścił szansę na trójkoronację, a Night Tornado po dwóch latach zgarnął Nagrodę St. Leger, utrzymując też miano ostatniego trójkoronowanego konia w swojej stajni – w 2018 roku bowiem Nagrodę Rulera, Derby i Nagrodę St. Leger wygrał inny przedstawiciel Tracji, Fabulous Las Vegas.

Zgodnie z oczekiwaniami, w gonitwie o Nagrodzie SK Krasne Virago Westminster i Warszawa Express rozprowadzały bieg dla Moonu i Lady Iwony. Choć to Lady Iwona wyszła na prowadzenie zza pleców Virago Westminster na 400 m, Moonu błyskawicznie skontrowała od pola i wbiegła w celownik trzy długości przed tegoroczną oaksistką. Emocje do samego celownika, a nawet dłużej, były za to w gonitwie o Nagrodę Deer Leapa – w sprincie na 1300 m walczyli Emiliano Zapata i Jenny Of Success, która jeszcze na niecałe 100 m przed słupem była o pół długości przed bardziej doświadczonym ogierem. Emiliano Zapata zaatakował jednak w końcówce i wydawało się, że Komisja Techniczna przyzna wygraną łeb w łeb. Dopiero powtórka z góry na linię mety pokazała, że w celowniku Emiliano Zapata znalazł się o nos przed Jenny of Success.

Kolejną wielką gonitwą na Służewcu będzie Wielka Warszawska, zaplanowana na ostatnią niedzielę września. Za dwa tygodnie natomiast obiekt przejmą skoczkowie – na Torze Służewiec odbędzie się finał EEF Series zaliczanej do Pucharu Narodów FEI.

 

Foto: Wojciech Nowakowski

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Z wykształcenia hungarysta, z pasji dziennikarz i komentator sportowy, członek Klubu Dziennikarzy Sportowych i Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS), uczestnik Programu dla Młodych Reporterów AIPS, miłośnik sportów olimpijskich, naiwny idealista