Podczas gdy Polska pokonała Szwecję w walce o mundial, swój awans przypieczętowała też ekipa Portugalii. Dziś poznaliśmy też uczestników turnieju w Katarze z Afryki oraz Azji i Oceanii.

Portugalia była zdecydowanym faworytem starcia z Macedonią Północną i pokazała to na boisku. Mistrzowie Europy z 2016 nie dali swoim rywalom oddać nawet jednego celnego strzału i zupełnie ich zdominowali. Od początku meczu nacierali intensywnie na bramkę przeciwnika, co w 32. minucie dało efekt w postaci gola po precyzyjnym uderzeniu Bruno Fernandesa w dolny róg bramki. W drugiej połowie zawodnik Manchesteru United zaliczył drugie trafienie, wykorzystując świetną wrzutkę Diogo Joty. Tym samym pomocnik Portugalii ustalił wynik meczu na 2-0 i dał swojej kadrze bilet na mundial w Katarze.

Poznaliśmy też czterech uczestników Mistrzostw z Azji i Oceanii. Japonia zremisowała z Wietnamem, ale już przed ta kolejką była pewna wyjazdu. W grupie o punkty wyprzedziła ją Arabia Saudyjska. Ekipa z Bliskiego Wschodu wygrała dziś z Australią, którą czeka mecz w barażu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Te w grze o mundial pozostały po wygraniu dziś 1-0 na własnym boisku z Koreą Południową. Ten zespół na pewno pojedzie do Kataru, tak samo jak Iran, który pokonał dziś Lebanon 2-0 i wygrał swoją grupę eliminacji.

Znamy wszystkie 5 ekip, które na mundial pojadą z Afryki. Ghana zremisowała 1-1 z Nigerią, ale po wyniku 0-0 z pierwszego meczu awansowała na Mistrzostwa dzięki wyjazdowemu trafieniu. Samobój Hamdiego Fathiego pozwolił Senegalowi wygrać 1-0 z Egiptem w 90 minutach i doprowadzić do karnych. W nich „Lwy Terangi” zatriumfowały po pudłach między innymi Mohameda Salaha, jednak w kontrowersyjnych warunkach, gdyż światła przeszkadzały zawodnikom w skupieniu się na „jedenastkach”. Tenuzyjczycy zremisowali 0-0 z Mali, co po wygranej 1-0 w pierwszym meczu dało im bilet do Kataru. Maroko natomiast zdecydowanie pokonało DR Kongo, triumfując 1-0. Kamerun doprowadził natomiast do dogrywki z Algierią, jednak trafienie Ahemda Touby w 118. minucie dało Algierczykom awans.